Demirtepe Köyü Forum Sayfası
Muhacırlar Bölümü Yayında - Baskı Önizleme

+- Demirtepe Köyü Forum Sayfası (http://www.demirtepe.org/forum)
+-- Forum: Sitemiz (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Sitemizden Haberler (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Konu Başlığı: Muhacırlar Bölümü Yayında (/showthread.php?tid=538)Muhacırlar Bölümü Yayında - demirtepe - 08-01-2008 22:08

Sitemizde yeni bir bolum daha açtık. Bu seferki çok daha bizden çok daha geleneklerimizden. Belki hemen göze çarpmayacak, belki içersindeki bilgiler yanlış diye yerilcek ama bizler iyi bir is çıkardığımıza inanıyoruz Muhacırlar bölümümüzü açmakla. Hemen ana menünün alt tarafında yer alan bu yeni ama en iddialı projemiz tüm ziyaretçilerimize hayırlı olsun.

Bu bolumu açmaktaki asil amacımız Muhacirleri tüm Türkiye ye asırlardır sure gelen gelenek ve görenekleri ile doğru bir şekilde tanıtmak. Elimizdeki dokuman sayısı maalesef çok az olduğundan şimdilik sadece 5 link altında bu konuyu derlemeye çalıştık elimizden geldiği kadar. Peki daha neler yapılabilir? İste bu konuyu burada asil açmamızın sebebi de bu soruyu sorup, özgür ansiklopedi wikipedia mantığı ile sizlerin değerli görüşlerinizi almak.

Simdi kısa bir örnekle bu bolumu hep beraber nasıl daha da geliştirebileceğimizi örnekleyelim. Örneğin Geleneksel kıyafetlerimiz bölümünde tanıtılan grep`in aslında köyümüzde hiç bir zaman giyilmediğini ve yanlış bilgilendirilme yapıldığını düşünüyorsanız burada bunu özgürce dile getirebilirsiniz. Yada bindallıyla ilgili aşağıdaki bilginin
Alıntı:5- Bindallı: a) Genellikle kadifeden yapılır. b) Hemen hemen ayaklara kadar uzundur. üzeri simle işlidir. Genellikle düğün ve bayramlarda giyilir.

Yetersiz olduğuna inanıyorsanız ve içeriğinin resimlerle, youtube videoları ile zenginleştirilmesi gerektiğini düşünüyorsanız yapmanız gereken bildiğiniz yada bir yerlerden edindiğiniz bilgileri bu baslık altında bizlere sunmak.Elinizde olan resimleri bizlere yollamak.


RE: Muhacırlar Bölümü Yayında - tospa - 11-10-2008 18:57

Bu bölüm mazi oldu anlaşılan Sad


RE: Muhacırlar Bölümü Yayında - opossum - 16-10-2008 18:36

tospa Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bu bölüm mazi oldu anlaşılan Sad
Bu haftasonu kurtarmak için tekrar bir bakacağım ama görünen o ki verilerimizin çoğu sürekli zamanında yedek almış olmamıza rağmen yitirildi. Çeşitli denemediğimiz yöntemleri de deneyerek verilerimizi tekrar geri getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Ama sözün kısası şu ki resimlerde dahil olmak üzere demirtepe.net'in 2005 ten bu yana oluşturulan tüm arşivi göçtü. Ki zaten kurtaramazsak demirtepe.net i yeniden oluşturmayacağız. Sitemizi zaten ilgide pek olmadığından dolayı kapatabiliriz. Bunu zaman gösterecek.