Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Haziranda 2 büyük yenilik
24-05-2008, 18:58
Yorum: #1
1 Haziranda 2 büyük yenilik
1 Hazirandan itibaren demirtepe.net olarak uzun süredir özlemini çektiğimiz iki önemli projemizi hayata geçireceğiz. İlk önce DEMİRTEPE TV test yayınını sonlandırıp normal yayına başlayacak ardından da ana sayfamıza koyacağımız ilgili linkten DERGİ DEMİRTEPE'yi bilgisayarınıza indirip okuyabilceksiniz. Yine aynı zamanda DERGİ DEMİRTEPE basılı olarakta çıkacak ve ilgili yerlere posta yolu ile ulaştırılacaktır. Dergimizi kaç ayda bir çıkartma konusunda henüz net bir sonuç olmamasına rağmen gelen olumlu yada olumsuz tepkilere paralel olarak dergimizi yayınlamayı planlıyoruz. Normal A4 boyutlarındaki dergisinin tasarımı ve içeriğini umarız beğenip köyümüzün internet, radyo ve televizyondan sonraki 4. yayın organını keyifle okursunuz.

demirtepe.net
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
25-05-2008, 01:27
Yorum: #2
RE: 1 Haziranda 2 büyük yenilik
Dergimizin zamanında yetişmesi için yoğun bir çalışma işine girdik. Dergi tasarımı, içeriği derken şu an itibari ile dergimizin 4te 3ünü bitirmeyi başardık. Geriye çok az bir kısım kaldı. Dergimiz 20 sayfa olarak yayınlanacak. Şimdiden sayfa sayısının az olmasından yakınan sesleri duyar gibiyim ama elimizdeki olanakla ile yapabileceklerimiz bu kadar. E-dergi olarak yayınlayacağımız dergimizi, bilgisayar ortamında olsada dergi tadında okutmak amacı ile dijimecmua.com ile iletişime geçtik. Umarız teklifimize olumlu yanıt verirler ve dijital platformlarından yararlanarak dergimizi okuyucularımız ile en uygun yoldan buluştururuz. Ki olumsuz yanıt gelirse pdf formatında sitemiz üzerinden yayınlayacağız. Ama dijimecmua.com'dada dergi okumanın keyfi bir başka. Bakınız bu ekip kendilerini nasıl tanıtıyor:

Alıntı:İnsanlar önceleri mağara duvarlarına resimler ve işaretler kazıyarak başladılar birikimlerini, duygularını aktarmaya gelecek nesillere. Sonraları taştan ve kilden tabletlere kazımaya devam ettiler resimlerini ve işaretlerini.

Sonraları yazı yazmayı keşfettiler. Yani yaşananları, hissettiklerini bir takım sembollere yüklediler. Kendi alfabelerini yarattılar.

Papirüs bize göre o güne kadar yapılan buluşlar içerisinde neredeyse tekerleğin bulunuşu kadar önemlidir. Zira papirüs hem saklanması, hem taşınması hem de elden ele dolaşması daha mümkün olan bir kaynaktı.

Sonrasında bugünlere dek kullanıla gelen kağıdın bulunuşu ve arkasından matbaanın icadı insanlığın önünde yepyeni bir çığır açtı. Artık bilginin, tarihin, öngörülerin, hayallerin, özlemlerin, emirlerin, fermanların aktarılması daha mümkün ve daha hızlı olur hale gelmişti.

Yüzyıllardır insanlar okuyor ve yazıyorlar. Ne kağıt ne mürekkep hayatımızın vazgeçilmezleri. Tüm bu buluş ve gelişmelerden sonra insanoğlu son yüzyılın en büyük buluşu olan interneti hayatına soktu.

Dijimecmua yüzyıllardır okuya geldiğimiz bu kaynakları, çok daha ulaşılabilir ve paylaşılabilir kılmak için internet ortamına taşımak amacıyla kurulmuş bir paylaşım platformudur. Burada kağıdın dokusu ve mürekkep kokusu yok belki... Ancak bunun dışında okumanın geri kalan tüm zevkini saklı tutmaya çalıştık.

Keyifli okumalar dileriz...
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
25-05-2008, 22:53
Yorum: #3
RE: 1 Haziranda 2 büyük yenilik
İşallah Bi Aksilik Çıkmazda Herkes DERGİ DEMİRTEPE'yi Rahatlıkla Okuyabilirler...
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
At 2 Haziranda Demirtepe TV yayında! demirtepe 0 1,455 19-05-2008 22:51
Son Yorum: demirtepe

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi