Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dergimizi okumak için
01-06-2008, 11:22 (Bu konu en son: 28-02-2009 Tarihinde, Saat: 15:20 düzenlenmiştir. Düzenleyen: demirtepe.)
Yorum: #1
Dergimizi okumak için
Dergi Demirtepe okumak için tıkla!

Yukarıdaki linkten Dergimizi bilgisayarınıza indirerek okuyabilirsiniz. Dergimizi okutabilmek için bilgisayarınızda bir pdf okuyucunun kurulu olması gerekmektedir.

Aşağıdaki linkten Adobe Readeri indirip kurabikliriniz.

http://www.inndir.com/Adobe_Reader-73p.html

http://www.inndir.com/program.php?id=26006 (Farklı bir alternatif)

Herkese merhabalar…

Kimilerinin buda ne böyle deyip eline alıp karıştırdığı,
yapraklarını çevirdikçe köyünden ve kendinden bir şeyler bulduğu Demirtepe Köyü’nün basılı yayın organı olan dergimizi yani Dergi Demirtepe’yi okuyorsunuz. Kimi köylerde bülten kimilerinde ise kendi çapında
gazete olarak karşımıza çıkan bu tür yazılı
yayınların tek bir amacı var. Oda özellikle
gurbette yaşayan köylülerine köyünde ne olup bittiğini aktarmak ve bunu yaparken de köyü ile köyünden uzaklarda gurbette yaşayanlar
arasında bir bağ bir köprü olmak.
İşte yukarıdaki amaç doğrultusunda dergimizi
oluştururken, içine çiftçimizi ilgilendiren makaleleri de koyarak, sadece gurbette yaşayanlara
değil hem de köyümüzde ikamet edenlere de hitap etmek istedik. Bu ilk sayımızda
Demirtepe’yi kapak konusu yaparken hemen ardından da herkesin iç içe olduğu bir konuyu muhacirları işledik. Çiftçimizi bilgilendiren
konular ile dergimizin içeriğini de bir başvuru kaynağı haline dönüşürdük ve sizlerin karşısına dolu dolu keyifle okuyabileceğiniz
bir yayın çıkarmaya çalıştık. Eğer yanlışımız yoksa Gelibolu’nun köyleri içersinde
basılı bir yayın organı olan ilk ve tek köyüz. Aynen 2005 yılında kurulan internet sitemiz gibi dergimizde ilçemizdeki ilklerden birine adını Demirtepe olarak yazdırıyor.
Dergi Demirtepe’nin ne sıklıkla yayınlanacağına
gelince. Şimdilik bu konuda net bir fikrimiz olmamasına rağmen gelen olumlu yada olumsuz tepkiler 2. sayının çıkmasını
yada çıkmamasını etkileyecektir. Umarız
keyifle okuduğunuz ve Demirtepe’ye yakışan bir dergi olduğu fikrine, sayfalarını karıştıran okuyucularımızın büyük bir kısmı karar verir.

Keyifli okumalar…
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
02-06-2008, 10:07
Yorum: #2
RE: DERGİMİZİ OKUMAK İÇİN
Dergi'yi çok beğendim,hepinizi tebrik ediyorum.2.ve ondan sonraki sayılarıda çıkarmanızı bekliyorum ve sizlere kolaylıklar diliyorum.
Tüm Mesajlarına Bak
04-06-2008, 19:56
Yorum: #3
Küçük bir eleştiri
Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bir köy için çıkarılmış pekte fena sayılmayan bir dergi olmuş. Tasarım olarak gayet hoş olmakla beraber içerik olarak doyurucu ve kitlesine hitap etmeyen, sırf sayfalar doldurulsun diye bir takım yazıların ve resimlerin konduğu bir dergi çıkmış ortaya. Dergiyi oluşturanlar hemen isyan edercesine "bizler hiçbir beklentimiz olmadan karşılıksız yaptık bu işi bu eleştiride neyin nesi" diye hemen yakınabilirler, fakat bir işe giriştikten sonra her zaman eleştirilere açık olunmalıdır. Neyse konumuz bu değil. Düşünce güzel, oldukça yerinde fakat beklentilerin çok çok altında kalan bir dergiyi oluşturmak için gerekli olan teknik çalışmalarda ve araştırmalarda sınıfta kalınılmış. Öyle umut ediyorum ki bir daha ki sefere en azından editör yazısı yazabilecek kapasitede birine o editörlük görevi, dergi "etiği"ni bilen sağlam ve istekli bir ekip oluşturulur ve 2. sayıda yukarıdaki hayal kırıklıklarının hiç birisi bir daha yaşanmaz.

Niye eleştirildiğinize gelince; çünkü dergideki yazılar sağdan soldan hiçbir değişiklik yapılmadan aynen dergiye aktarılmış. Bir dergi bu mantıkla oluşturulmaz, yazılan her kelimede editörlerin bir hikayesi, bir araştırması ve emeği vardır. Tabiki çeşitli kaynaklardan (en az 3-4 kaynak) bilgileri derleyip toplayacaksınız. Fakat onları analiz edip, editör gözü ile süzgeçten geçirip kendiniz yazacaksınız. Alıntıları belirtecek ve böyle yaparak ortaya gerçek anlamda üzerinde emek harcanmış bir dergi çıkaracaksınız. Maalesef bir dergi oluşturmak için, adına "dergi" diyebileceğimiz bir çalışma yapılmamış.

Yine de herşeye rağmen bir sonraki çalışmalarınızda başarılı olacağınızı umut ediyorum.
Tüm Mesajlarına Bak
Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MUTLAKA OKUYUN ( sitemize giremeyenler icin) demirtepe 11 8,634 11-10-2008 18:31
Son Yorum: tospa
Smile Köyümüz için neler yapılabilir kanalı açtık? opossum 1 2,120 11-07-2007 13:57
Son Yorum: baki

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi