Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HACKLENDİK
10-10-2008, 12:41
Yorum: #1
HACKLENDİK
Sitemiz iki gün önce haclenmiş ve maalesef tüm çabalarımıza rağmen forum hariç tüm veritabanımız çökeltilmiştir.Belli bir süre sadece forum sayfamız üzerinden yayınlarımızı sürdürüp sitemizin ana sayfasında bulunan verilerimizi kurtarmaya çalışacağız. Bunun ne kadar zaman alacağı konusunda net bir şey söylemek şimdilik çok zor. Muhtemelen ana sayfamızı yeniden yapılandırmayıp eski sisteme geçiş yapacağız. 1 yıl gibi geriden gelmesine rağmen onun altyapısı sağlam ve güncellemelerinde çok zaman alacağını tahmin etmiyoruz.

Aslında bu durum demirtepe.net için bir test oldu. Son zamanlarda ilgi çok düşmüştü. Şimdi sitesiz kaldık bakalım buna da halkımız sessiz kalcak mı? Ki zaten buna da tepki gelmez herkes umursamaz ve desteklemez tavrını devam ettirirse, saatlerimizi harcayıp siteyi kurtarmanın da hiç bir anlamı kalmaz. Bu durum bize bu konuda yol gösterecektir.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
10-10-2008, 13:41
Yorum: #2
RE: HACKLENDİK
Bu insanlar kendi halinde bir köy sitesinden ne isterler ki.Daha öncede sitenin başına böyle bir şey gelmişti değil mi. Hani insanları kıskandıracak kadar faal bir site olsa bi dereceye kadar anlıyacağım ama öyle bişeyde yok. Zaten insanların ilgisizliğinden şikayet ediyoruz bu neyin nesi ki.
Tüm Mesajlarına Bak
10-10-2008, 20:42
Yorum: #3
Bu tür konularda pekte fazla söylenecek söz yok aslında. Kapını camını kilitliyceksin arkadaşım. Zaman zaman da olsa sitenize giriyordum. Fakat site yönetiminizin mesajlarımı (içeriklerine sonuna kadar kefilim) beni uyarmaksızın sildiğini gördüm. Madem sızlanıyorsunuz ilgi olmayınca olunca niye siliyorsunuz be kardeşim? Adam gibi güvenlik önlemlerinizi almazsanız başınıza daha bir çok kere bu tür kazalar gelir. Sonra hiç ağlayıp sızlanmanın alemi yok. Siteye ilgi yoksa da suçlu site yönetimi hiç kimse sorunu başka yerde aramasın. Ne yaptınız ki ilgi olsun. Ne aktiviteniz ne farklılığınız var? Bu forumlamı insanların katılımını artırmayı düşünüyorsunuz? Böyle keyfi tutumlarla bu iş yürümez. Biraz sert oldu ama mesajlarımın en azından neden silindiğini izah etmek zorundaydım. Kimse kusura bakmasın.
Tüm Mesajlarına Bak
11-10-2008, 18:25
Yorum: #4
Öncelikle bende ne yalan söyleyeyim sitenin hacklendiğine üzüldüm. Altyanı bir köy sitesi ne istiyorlar anlamış değilim. Muhtemelen hackleyen kimse köy sitesi olduğunu bile farketmemiştir. İşte portal üzerine site kurmanın sakıncalarından biriside bu. Ne diyelim geçmiş olsun. İnşallah bir daha başımıza gelmez.
Tüm Mesajlarına Bak
16-10-2008, 18:28
Yorum: #5
sülman Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Bu tür konularda pekte fazla söylenecek söz yok aslında. Kapını camını kilitliyceksin arkadaşım. Zaman zaman da olsa sitenize giriyordum. Fakat site yönetiminizin mesajlarımı (içeriklerine sonuna kadar kefilim) beni uyarmaksızın sildiğini gördüm. Madem sızlanıyorsunuz ilgi olmayınca olunca niye siliyorsunuz be kardeşim? Adam gibi güvenlik önlemlerinizi almazsanız başınıza daha bir çok kere bu tür kazalar gelir. Sonra hiç ağlayıp sızlanmanın alemi yok. Siteye ilgi yoksa da suçlu site yönetimi hiç kimse sorunu başka yerde aramasın. Ne yaptınız ki ilgi olsun. Ne aktiviteniz ne farklılığınız var? Bu forumlamı insanların katılımını artırmayı düşünüyorsunuz? Böyle keyfi tutumlarla bu iş yürümez. Biraz sert oldu ama mesajlarımın en azından neden silindiğini izah etmek zorundaydım. Kimse kusura bakmasın.

Bütçemizden dolayı sitemiz için ücretsiz yada küçük meblağlarda yazılımlar kullanmaktayız. Bunlarında gerek görsel gereksede güvenlik anlamında bazı sorunları olmuyor değil. Çok geniş bir kitle tarafından (bir web sistesini hacklemeyi marifet sanan eziklerden bahsediyorum) açıkları sürekli kollanıyor ve ilk fırsatta hack işine girişiyorlar. Aktivite analamında ise sadece insaf diyorum. Bu site için yaptıklarımızdan bihaber olduğunuz çok aşikar. Hangi köy sitesinde bırakın köy sitesini ilçe sitesinde bizim sitemizde olan var? Mesajlarınızın silinmesine gelince, sitemizin bulunduğu hosting firmasında meydana gelen bir arızadan dolayı ( bundan dolaylı ve dolaysız bizim hiç bir suçumuz yok) sitemiz 2 ay geriye gitti. Bu süre içersinde de sizin yazmış olduğunuz mesajlar silindi. Bizim hiç kimseye veremeyecek hesabımız yok, umarım bundan sonra - ki olursa- iddialarınız daha dayanaklı olur.
16-10-2008, 21:56
Yorum: #6
Wink Sorun giderildi
Bu akşam yaptığımız denemelerin ardından sitemizi kurtarmış bulunuyoruz. Hepimize geçmiş olsun.
17-10-2008, 00:50
Yorum: #7
geçmiş olsun...

demirtepe.net
17-10-2008, 13:58
Yorum: #8
Geçmiş olsun.Umarım bir daha başımıza böyle bir şey gelmez.
Tüm Mesajlarına Bak
23-10-2008, 21:54
Yorum: #9
Tek temennimiz bundan sonra bu tür sorunlarla pek fazla karşılaşmayız bundan sonra. Ama birşeylerin de oluşması için katılımın da artması şart. Tamam ana sayfamızda son zamanlarda pek fazla yenilik olduğu söylenemez ama özellikle forum sayfamızı elimizden geldiği kadar güncel tutmaya çalışıyoruz. İçeriğini ve tasarımını biraz değiştirdik. Kullanım açısından bu görüntünün eskisine oranla çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Bizler istiyoruz ki sitemizin ana sayfasında köyümüz olurken, forum sayfamızda ilgimizi çekebilecek tüm konular bulunsun. Bu güne kadar bu çizgide bir yayın politikası çizdik ve bundan sonra da aynı çizgide devam edeceğiz. Günlük tarım, spor ve önemli satır başı haberlerini dahi alabileceğiniz bir platform oluşturduk. Haber dışında da içeriğimizi gün geçtikçe arttırıyoruz. Bizim amacımız sitemizi tam bir bilgi deposuna dönüştürmek. Ana sayfamızdaki tarım bilgi bankasının (çalışmaları durduruldu bundan böyle forum üzerinden yapılacak) çok daha gelişmişini forum sayfamıza yavaş yavaş yapıyoruz. Bundan böyle tarım haberlerine de düzenli olarak forumumuzda yer verirken, tarım bölümüne biraz daha ağırlık vereceğiz. Umarız böyle yaparak dışarıdan da ziyaretçi çekmiş oluruz. Yoksa maalesef bizim köylümüzün kendi köylerinin forumunu sahiplenmeye hiç niyetleri yok.
02-11-2008, 14:50
Yorum: #10
gecmıs olsun

[Resim: besiktasbot5.gif]
Tüm Mesajlarına Bak
Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi