Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşı Makası
21-05-2011, 22:05
Yorum: #1
Aşı Makası
Arkadaşlar benim gibi ağaçlara aşı yapma hevesiniz olupta aşıları tutturamıyorsanız size bu makaslardan tavsiye ederim. Bir çok kişi bu tip bir alet olduğunu bilmiyor. Bende forum sayfalarında gezerken gördüm ve hemen kendime ve arkadaşlarıma 3 tane sipariş verdim. Bu konuyuda o yüzden açıyorum. Ayrıca aşı makasları hakkında tecrübesi olan arkadaşlarda paylaşırsa daha verimli olur kanaatindeyim.

Nasip olursa aşı zamanı gelince burada kendi bahçemdeki aşılarımın resimlerini paylaşacağım.

saygılar.
Aşı Makası DUE BUOI DU-3000/3

Duebuoi Aşı Makası, stoklarımıza eklenmiştir.

Boy: 22 cm

Aşı Makası, 3 ayrı şekilde aşı hazırlar.

Omega aşı,
Dilcikli kalem aşısı (V şeklinde),
Yongalı Göz aşısı
Bu makasla hobi amaçlı çalışmalar yapabilir kendi aşınızı kolayca yapabilirsiniz.

Aşı makasının üç adet aşı bıçağı mevcut olarak size ulaşır. Makasın tüm parçaları yedek parça olarak sağlanmakta olup, bıçak ve diğer parçaları değiştirilebilir yapıdadır. Fiber saplı ve özel olarak sertleştirilmiş bıçakları ile uzun ömürlüdür.

Temel aşılama kurallarında hata yapılmadıysa ve aşı noktası birleştirme işlemi doğru yapıldıysa %90-%99 oranında aşı tutma başarısı elde etmek çok kolaydır. Aşı yapıldıktan sonra mutlaka aşı bandı ile sarılması gerekir. Diger bağlama gereçleri ile istenilen başarı sağlanamayabilir.

Bu alet ile birçok meyve ağacına kolayca aşı yapabileceğiniz gibi özellikle asma, ceviz, gül aşılarınızı yapabilirsiniz.

1.Göz Tip Aşı Yedek Bıçağı LAMGEM
2.Omega Tip Aşı Yedek Bıçağı OMEGA
3.Dilcikli Tip Aşı Yedek Bıçağı NOTCH
Tüm Mesajlarına Bak
Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi