Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TekİrdaĞ'dan Haberler...
05-04-2007, 14:54
Yorum: #1
TekİrdaĞ'dan Haberler...
TEKİRDAĞ'DAN HABERLER...


ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI BİLGİN: -''RÖGAR KAPAKLARINI ÇALAN KADAR, SATIN ALAN KİŞİ DE SUÇLUDUR''

Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin, rögar kapaklarını çalan kadar satın alan kişinin de suçlu olduğunu belirtti.
Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde bazı bölgelerde rögar kapaklarının çalındığını bildirdi.
Kapakları at arabası olan kişilerin çaldığını ve daha sonra sattıklarını belirlediklerini iddia eden Bilgin, tekrar yerine konulan kapakların belediyeye pahalıya mal olduğunu söyledi.
Kapakların bir tanesinin ağırlığının 120 kilo olduğunu ifade eden Bilgin, ''Bunları çalan kişiler daha sonra hurdacı yada başka bir yere para karşılığı kapakları satıyorlar. Rögar kapaklarını çalan kadar, satın alan kişi de suçludur'' dedi.


KAPAKLI BELEDİYESİ ARITMA TESİSİNİ DEVRALDI

Emlak Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin Çerkezköy'ün Kapaklı beldesinde yapmış olduğu konutlarla yapılan arıtma tesisini Kapaklı Belediyesi teslim aldı.
Edinilen bilgiye göre, 4500 metre alana yapılan arıtma tesisinde ızgara, 2 çöktürme havuzu, 2 havalandırma havuzu, 1 klorlama havuzu ve bir de idari binası bulunuyor.
Kapaklı Belediyesinin Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığından teslim aldığı arıtma tesisi günlük 8 bin kişinin tükettiği atık suyu arıtarak, dereye ve çevreye zarar vermeyecek hale getiriyor.
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kapaklı'ya her gün yeni temellerin, yeni tesislerin kazandırılmasından dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.
Nüfusun artması halinde 20 bin kişi kapasiteye çıkarılabilecek bir arıtma tesise sahip olduklarını belirten Mandalı, arıtma tesisinin çevre dostu olduğunu bildirdi.


ÇERKEZKÖY'DE AEROBİK KURSU...

Çerkezköy Belediye Başkanlığının tarafından düzenlenecek aerobik kursuna 28 kadın kaydını yaptırdı.
Çerkezköy Kapaklı Spor Salonunda Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri verilecek kursa, Çerkezköy Belediyesi ücretsiz servis kaldıracak.
15 Mart Perşembe günü başlayacak kurs, 15 Haziran tarihine sona erecek.


''HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR'' KAMPANYASI SONA ERDİ...

TEKİRDAĞ - Çorlu ilçesinde, Orion Alışveriş Merkezinin başlattığı ''Hayaller Gerçeğe Dönüşüyor'' kampanyasının talihlisi Güler Ulusoy'a, otomobili teslim edildi.

Ulusoy, Orion Alışveriş Merkezinde düzenlenen törende, 16 Ekim 2006 tarihinde başlatılan kampanyaya katıldığını belirterek, yapılan alışverişlerin ödüllendirilmesinin çok güzel olduğunu bildirdi.

Orion Genel Müdürü Metin Günay da, Orion Alışveriş Merkezi olarak böyle büyük kampanyalarla Çorlu halkına hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Günay, Ulusoy'a otomobilinin anahtarını teslim etti.


ÇORLU PAZARCILAR ODASI BAŞKANI ŞENGELİR: -''SEMT PAZARLARINA İLGİ ÇOK AZALDI''

TEKİRDAĞ - Çorlu Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir, semt pazarlarına ilginin çok azaldığını belirtti.

Şengelir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önceki yıllarda olduğu gibi son yıllarda semt pazarlarına ilginin azaldığını söyledi.

Semt pazarlarına halkın çok fazla ilgi göstermemeye başladığını ifade eden Şengelir, ''Son yıllarda modern büyük marketler ve alışveriş merkezleri oldu. Halkımız, hafta arası ve hafta sonu semt pazarlarını gezmek yerine çoluk çocuk büyük alışveriş merkezlerine gidip gezmeyi tercih ediyor'' dedi.

Şengelir, şunları kaydetti:
''Pazarcı esnafının işleri her gün daha da kötüye gidiyor. Aslında bilinçli halk, semt pazarını tercih etmeli. Çünkü, semt pazarlarında özellikle de gıda malzemeleri meyve ve sebze her gün taze geliyor ve satışa sunuluyor. Ama bu durum büyük marketlerde böyle değil.''

AKUT YÖNETİM KURULU ÜYESİ KERESTECİ -''DOĞAL AFETLERDE, BÖLGESEL VE BÖLGE DIŞI YARDIMININ GELMESİ 72 SAAT SÜREBİLİR''

TEKİRDAĞ - AKUT Yönetim Kurulu üyesi Şevket Keresteci, doğal afetlerde, bölgesel ve bölge dışı yardımının gelmesinin 72 saat sürebileceğini belirtti.

Keresteci, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Konferans Salonunda, ''deprem ve acil durumlara yönelik eğitim seminerinde'' acil durumlara müdahalede kurum ve kuruluşların düzenli çalışıp organize bir şekilde çalışabilmesinin zaman alacağını, 72 saati bulabilen zaman ölçüsünde ise bireylerin kendilerine yeterli olmaları gerektiğini söyledi.

Afet çalışmalarını 4 ana başlıkta toplanabileceğinin, bunların ilk etapta aile, kapı komşuları ile kurumsal mahalli ekipler ve uzman ekipler olduğunu ifade eden Keresteci, enkaz altında kalan bir insanın 128 saate kadar yaşayabildiğini bildirdi.

Keresteci, şunları kaydetti:
''Deprem yer altında gerçekleşen olaylara bağlı olarak yer yüzeyinin hızlı ve ani hareketlerle sarsılmasıdır. Depremden sonra da tehlikeler devam ediyor. Bu tehlikelerin en başında ise artçı sarsıntılar ve yangınlar gelmektedir.''

Düzenlenen eğitim seminerine Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası üyeleri katıldılar.


TEKİRDAĞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ŞEHİT POLİS MEMURU METİN AK İÇİN YARDIM KAMPANYASI AÇTI

TEKİRDAĞ - Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, şehit polis memuru Metin Ak için yardım kampanyası açıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 28 Şubat 2007'de meydana gelen olayda şehit olan polis memuru Metin Ak'ın ailesinin mağduriyetini gidermek amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Yardımseverlerin, Vakıflar Bankası Tekirdağ Şubesinin 00158007286906294 nolu hesaba bağış yapabileceği belirtildi.

Tekirdağ'da, 28 Şubat 2007'de İstanbul'da ''adam yaralamak ve çek-senet tahsilatı'' olaylarına karıştığı öne sürülen, Gökhan Uygur ve Rıza Aslandaş'ın, Aydoğdu Mahallesi Çiğdem Sokak 65 numaralı evde kaldığı ihbarının alınması üzerine, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Metin Ak, Fuat Biçer ve Ahmet Ertan, Gökhan Uygur ve Mesut Aslandaş'ı gözaltına alarak ekip otomobiline bindirmek istemişti.

Bu sırada Mesut Aslandaş'ın babası Rıza Aslandaş, tabancayla polislere ateş ederek, polis memurları Metin Ak, Fuat Biçer ve Ahmet Ertan'ı çeşitli yerlerinden yaralamıştı.
Polis memuru Ak, kaldırıldığı Tekirdağ Devlet Hastanesinde şehit olmuştu.


ÇORLU'DA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI

TEKİRDAĞ - Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Çorlu'dan Edirne istikametine TEM Otoyolunda giden Sevcan Vatansever (41) idaresindeki 34 UE 2937 plakalı kamyonet devrildi.

Kazada yaralanan sürücü Vatansever, Çorlu Özel Şifa Hastanesi ambulansıyla hastaneye kaldırıldı.
Vatansever'in hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.


TEKİRDAĞ MÜFTÜLÜĞÜNÜN MART AYI KONFERANSI

TEKİRDAĞ - Tekirdağ Müftüsü Ahmet Okutan, Hazreti Muhammed'in ilim ve öğrenme konusunda kadın erkek ayrımı yapmadığını, her ikisinin de beşikten mezara kadar ilim tahsili yapmalarını istediğini belirtti.

Okutan, Belediye Kültür Merkezi salonunda düzenlen konferansta, kadın konusundaki tartışmanın insanlık tarihiyle birlikte başladığını ve halen de sürdüğünü belirtti.

Okutan, ''Peygamberimiz kadına düşünce, ifade özgürlüğü tanımış, erkekten farklı olmadığını söylemiş, hayatında da bunu göstermiştir'' dedi.

Bir kızın kendi rızası olmadan kesinlikle evlendirilemez hükmünün Hazreti Muhammed'in uygulamalarından İslam hukukuna geçtiğini ifade eden Okutan, dine göre erkeğin aklı, malı, dini, nesli, ırzı, onurunun nasıl dokunulmazlığı varsa, kadınında aynı konularda dokunulmazlığı olduğunu söyledi.

Okutan, konuşmasında şunları kaydetti:
''Sevgili Peygamberimiz ilim ve öğrenme konusunda kadın erkek ayrımı yapmamış, her ikisinin de beşikten mezara kadar ilim tahsili yapmalarını istemiştir. Ailede önemli bir fonksiyona sahip olan kadını erkeğin mülkiyetinde bir mal veya köle değil, erkekle aynı haklara sahip bir birey olarak kabul etmiştir. İslam'ın kadını hangi yüceliklere çıkarttığını görmezden gelmek için kör, sağır, hissiz ve duygusuz olmak gerekir. İslam dini, kadın hak ve hürriyetleri için en rasyonel çizgileri içeren hazır ve kotarılmış bir nizamnamedir.''
Konferansa Belediye Başkan Yardımcıları Mürsel Özcan ve Recep Erol ile vatandaşlar katıldı.


MALKARA DEVLET HASTANESİNE GÖZ DOKTORU ATANDI

TEKİRDAĞ - Malkara Devlet Hastanesi göz hastalıkları uzmanı Operatör Dr. İsa Söztutanlar'ın kendi isteğiyle İstanbul'a tayin istemesi üzerine boşalan Malkara Devlet Hastanesine göz doktoru atandığı bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Malkara Devlet Hastanesi göz doktoru kadrosuna atanan Operatör Dr. Özkan Yapıcı Malkara Devlet Hastanesindeki görevine başladı.

MALKARA'DA, JANDARMA 187 OLAYIN YÜZDE 98'İNİ AYDINLATTI

TEKİRDAĞ - Malkara'da, jandarmanın sorumluluk sınırları içinde geçen yıl meydana gelen olayların yüzde 98'inin aydınlatıldığı bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, geçen yıl Malkara'da şahsa karşı işlenen 144 suçun tümünün faili belli oldu.

Mala karşı işlenen 43 olaydan 39'unun faili belli oldu, 4'ünün ise henüz belirlenemedi.

Yetkililer, meydana gelen 187 olaydan 183 tanesinin faalinin belirlenmesiyle olayların yüzde 98 oranında aydınlatılmış olduğunu kaydettiler.


MALKARA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRÜ CANBAZ: -''OKUMA-YAZMA BİLMEYEN VATANDAŞIMIZIN KALMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ''

TEKİRDAĞ - Malkara Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından okuma-yazma kursu açıldığı bildirildi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Turan Canbaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çeşitli nedenlerle ilkokula devam edemeyip okuma-yazma öğrenememiş vatandaşlara okumayı-yazmayı öğretmek amacıyla okuma-yazma kursları açtıklarını söyledi.

Malkara Hacı İlbey, Fevzi Çakmak ve Murat Erbay İlköğretim okullarında açtıkları okuma-yazma kursuna 185 yetişkin vatandaşın katıldığını ifade eden Canbaz, kursta 8 öğretmenin görev yaptığını ve ilçede okuma-yazma bilmeyen vatandaş kalmaması için çalıştıklarını belirtti.

Okuma-yazma kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere okur-yazarlık sertifikası verileceğini bildiren Canbaz, 90 saat süreli okuma-yazma birinci kademe kurslarının, Hacı İlbey, Fevzi Çakmak ve Mura Erbay İlköğretim okullarında, haftanın üç günü 19.00-22.00 saatleri arasında devam ettiğini kaydetti.


MALKARA'DA SPOR SALONUNUN ONARIMI TAMAMLANDI

TEKİRDAĞ - Malkara 14 Kasım Spor Salonunda başlatılan onarım çalışmasının tamamlandığı bildirildi.

Malkara Gençlik ve Spor Müdürü Remzi Barış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Malkara 14 Kasım Spor Salonunda 2006 yılında başlattıkları onarım çalışmasının tamamlandığını söyledi.

Yapılan çalışmayla spor salonunun çatısı yenilendiğini ifade eden Barış, ''Salonun iç ve dış boya badanası, soyunma, duş, tuvalet ve idare odaları, kapı ve pencereleri doğramıyla yenilendi. Soyunma odaları ile koridor zeminlerine seramik döşendi'' dedi.

Barış, Malkara 14 Kasım Spor Salonu onarım çalışmasının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden temin edilen ödenekle yapıldığını kaydetti.


MALKARA'DA SAĞLIK OCAKLARINDA 143 BİN 537 KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ

TEKİRDAĞ - Malkara merkez ve köylerindeki sağlık ocaklarında geçen yıl 143 bin 537 kişiye sağlık hizmeti verildiği bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, geçen yıl Malkara merkez 1 Nolu Sağlık Ocağında 60 bin 202, merkez Ticaret Borsası Sağlık Ocağında 42 bin 234, merkez 3 Nolu Sağlık Ocağında 31 bin 452, Balabancık Sağlık Ocağında 710, Kozyörük Sağlık Ocağında 2 bin 982, Sağlamtaş Sağlık Ocağında 4 bin 781, Şahin Köy Sağlık Ocağında 730, Yaylagöne Sağlık Ocağında 167 ve Yörük Sağlık Ocağında 279 olmak üzere toplam 143 bin 537 kişiye sağlık hizmeti verildi.


MALKARA'DA BİLGİSAYAR KURSU

TEKİRDAĞ - Malkara'da, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, gençlere meslek edindirmek amacıyla bilgisayar işletmenliği kursu açıldığı bildirildi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Turan Canbaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlere meslek edindirmek amacıyla açtıkları 160 saat süreli bilgisayar işletmenliği kursuna 18 kursiyerin katıldığını söyledi.

Canbaz, Halk Eğitimi Merkezi Hizmet binasında açılan bilgisayar işletmenliği kursunun haftada 4 gün süreyle verildiğini kaydetti.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kirklarelİ'nden Haberler.. baki 1 2,177 06-04-2007 00:32
Son Yorum: opossum
  Edİrne' Den Haberler baki 0 1,606 05-04-2007 14:54
Son Yorum: baki

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi