Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demirtepe TV Hayal Değil
07-05-2008, 22:25 (Bu konu en son: 16-08-2008 Tarihinde, Saat: 21:31 düzenlenmiştir. Düzenleyen: opossum.)
Yorum: #1
Demirtepe TV Hayal Değil
Kimilerine abartılı gelebilir ama bugüne kadar yaptıklarımızdan sonra bu projede biraz hayal olmaktan çıkıyor. Altyapı ile ilgili olarak herşey hazır. 24 saat kesintisiz yayın yapacak bir sistem ki bunu gerçekleştiremezsek belirli saatler arasında yayın yapacak bir internet televizyonu ile sizlerin karşısında olmayı planlıyoruz. Aslında bunun adımını cok daha önceleri Demirtepe TV adında atmıştık ama bunu sağlayabilecek internet altyapısına sahip değildik.

İnternet alanında gelişen teknolojiye paralel olarak kendisini sürekli yenileyen demirtepe.net internet televizyonculuğuna da el atıyor. Bu yönde çalışmalarını son günlerde yoğunlaştıran demrtepe.net internet üzerinden yayın gerçekleştirebilmek için nerdeyse tüm problemleri aşmış durumda.

Peki Demirtepe TV sadece bir proje mi yoka gerçekleşme ihtimali gerçekten bildiğimiz televizyon mantığı ile var mı?
-Demirtepe TV'nin bildiğimiz televizyonlardan hiç bir farkı olmayacaktır. Yani daha önce sitemizde yaptığımız Demirtepe TV ve tıklanılan linkler sonucu google video dan yada tarım tv'den, sporx tv den gelen yayınlardan tamamen bağımsız olacaktır.

Ne tür programlar yayınlanacaktır?
-Herşeyden önce Demirtepe TV'de Demirtepe olacaktır. Ekibimiz tarafından oluşturulacak, Demirtepe'yi tanıtan programlara yer verilecektir. Aynı zamanda Haftalık Demirtepe ve tarım haber bültenleri de Demirtepe TV'de yayınlanacak ve içeriği böylece daha da güncellik kazanacaktır. Tarım, hayvancılık ve avla ilgili programlarımızda yayınlanacaktır.

24 saat yayın yapmayı planlıyoruz demiştiniz.Bunun için elinizde yeterli program mevcut mu?
-Tabiki de bizler bu işi amatör olarak yapmayı planlıyoruz. Elimizdeki sınırlı olanaklar ile dediklerimiz yada farklı bir deyişle düşündüklrimizi tam anlamıyla istediğimiz şekilde gerçekleştirmek için elimizde ne yeterli donanım nede bir altyapı mevcut.

Tüm olmusuzluklara rağmen bizler bu projeden alnımız akıyla çıkacağımıza inanıyoruz. Son olarak Demirtepe TV'de ziyaretçilerimizinde videolarına yer vereceğiz. Düğün, nişan videolarını Demirtepe TV'den yayınlamayı istiyoruz. Bunun için yayınlanmasını istediğiniz videolarınızı ister bir şekilde elektronik yoldan, cd olarak elle, yada postayla bize ulaştırmanız yeterli. Böylece gurbette oturup köyündeki düğünlere, ailesine, arakadaşlarına hasret olan gurbetçilerimiz Demirtepe'ye has düğünlerin coşkusunu sanalda olsa yaşayabilecekler. Belkide Demirtepe TV'nin kurulacak olmasının asıl sebebi budur kimbilir.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
09-05-2008, 00:05
Yorum: #2
Cvp: Demirtepe TV Hayal Değil
Dün müjdesi verilen Demirtepe TV bu akşamdan itibaren test yayınlarına başlamış bulunmaktadır. Yepyeni televizyonumuzdaki içeriği artırmak için çalışmaların hızlanarak devam etmekte olduğunu da buradan hatırlatmakta yarar görüyorum. Mümkün olduğunca teleizyonumuzdaki programları düzenli bir şekilde ziyaretçilerimize sunmaya özen göstereceğiz. Ayrıca çok yakında müzik kliplerini yayın programlarımıza ekleyeceğiz. Sizlerin de yayın içeriğimiz ile ilgili düşünceleriniz ve olmasını dilediğiniz istekleriniz varsa burada belirtebilirsiniz.
11-05-2008, 21:09
Yorum: #3
Düşünce ve yayının 24 saat olabilmesi çok güzel. İçerik olarak Demirtepe bir muhacır köyü olduğu için muhacırlarla ilgili geleneksel bilgileri içeren programlara yer verilebilir. TRT de bu yönde çok azda olsa bir takım çalışmalara yer verilmişti hatırladığım kadarı ile. Sonuçta bu işi amatör olarak yerine getirecekseniz, elinizdeki imkanlarla bir takım hazır programlara yer verirseniz izleyicileriniz Demirtepe dışından da olabilir. Çünkü muhacirlar çok geniş bir başlık hele mübadele konularına da girildikten sonra herhangi bir içerik sıkıntısına girilebileceğini sanmıyorum. Yayınlarınızı düzene oturttuktan sonra geniş çaplı bir tanıtım da yapmanız sizler için çok olumlu olacaktır.

Yeni bir konu açıp forum kirliliğine sebep vermek istemediğimden dolayı burada yazmayı uygun gördüğüm bir konuya değinmek istiyorum. Elimdeki bir takım muhacırlarla ilgili olan dökümanları forum sayfanızda bugün paylaştım. Fakat forumunuzda böylesine önemli bir konu için muhacırlık başlığı altında bir bölüm olmasını beklerdim. Trakya bölümünü de tabiki bu amaçla kullanabilirsiniz ama muhacırlık diye bir bölüm olsa çok daha iyi olurdu görüşündeyim.
Tüm Mesajlarına Bak
13-05-2008, 20:34
Yorum: #4
Alıntı:Düşünce ve yayının 24 saat olabilmesi çok güzel. İçerik olarak Demirtepe bir muhacır köyü olduğu için muhacırlarla ilgili geleneksel bilgileri içeren programlara yer verilebilir. TRT de bu yönde çok azda olsa bir takım çalışmalara yer verilmişti hatırladığım kadarı ile. Sonuçta bu işi amatör olarak yerine getirecekseniz, elinizdeki imkanlarla bir takım hazır programlara yer verirseniz izleyicileriniz Demirtepe dışından da olabilir. Çünkü muhacirlar çok geniş bir başlık hele mübadele konularına da girildikten sonra herhangi bir içerik sıkıntısına girilebileceğini sanmıyorum. Yayınlarınızı düzene oturttuktan sonra geniş çaplı bir tanıtım da yapmanız sizler için çok olumlu olacaktır.

Yeni bir konu açıp forum kirliliğine sebep vermek istemediğimden dolayı burada yazmayı uygun gördüğüm bir konuya değinmek istiyorum. Elimdeki bir takım muhacırlarla ilgili olan dökümanları forum sayfanızda bugün paylaştım. Fakat forumunuzda böylesine önemli bir konu için muhacırlık başlığı altında bir bölüm olmasını beklerdim. Trakya bölümünü de tabiki bu amaçla kullanabilirsiniz ama muhacırlık diye bir bölüm olsa çok daha iyi olurdu görüşündeyim.
Yorumlarınız için çok teşekkürler. Tabiki elimizden geldiği kadarı ile içeriğimizi gün geçtikçe artırmak için özellikle bizleri direkt olarak ilgilendiren hazı yapımları derlemeye başladık. Şu anda Ekotarım programının 140 son bölümü DEMİRTEPE TV'de gün içersinde yayınlanmaya başladı. Yine aynı zamanda oda tahmin ediyorum bu akşam hazırlanıp en geç yarın sabah yayında olur, gecen yıl yayımlanan TÜRKİYE TARIMI ve AB isimli araltırma belgeseli. Tabiki bu tür programları elimizdeki kısıtlı olanaklar ile bir şekilde derlemek çok zor ama mümkün olduğu kadarı ile daha önce yayınlanmış veya yayınlanacak tarım ve muhacırlarla ilgili yayınları tıoparlamaya çalışacağız. Her zaman aynı programları yayınlamamak ve içerik olarak zenginlemek amacı ile klip yayınlarına başladık. Bu tarz müzik kliplerin sayısını da her geçen gün birer ikişer artıracağız.

Kısaca DEMİRTEPE TV hakkında mail kutumuza gelen bir e-postaya buradan yanıt vermek istiyorum. Ziyaretçimiz belirli programların her gün aynı sıra ile tekrarlanmasından yakınıyor ve ekliyor ne zaman kadar aynı döngü devam edecek?
Yukarıda aslında bu sorunun yanıtını verdik. Her geçen gün yeni ekleyeceğimiz ve kendi yapacağımız (Demirtepe ile ilgili) programlarla hep aynı tekrarlardan kurtulacağız. Son olarak ta yayınlarımız video (youtube vb) değil normal bir televizyon yayınıdır. Eş zamanlı olarak yayınlanmaktadır ve bildiğimiz hergün evlerimizde izlediğimiz televizyon yayınlarından hi. bir farkı yoktur.
16-05-2008, 14:21
Yorum: #5
RE: Demirtepe TV Hayal Değil
Çocuklar ben DEMİRTEPE TV'yi seyredemiyorum,oysa test yayınının devam ettiğini söylüyorsunuz.Bir sorun mu var?
Tüm Mesajlarına Bak
16-05-2008, 23:09
Yorum: #6
hiç bi sorun yok ben izleyebiliyorum yanlız acılması için çok az beklemek gerekio

demirtepe.net
16-05-2008, 23:28
Yorum: #7
Necdet ERGÜL Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Çocuklar ben DEMİRTEPE TV'yi seyredemiyorum,oysa test yayınının devam ettiğini söylüyorsunuz.Bir sorun mu var?
Herhangi bir sorun yok 24 saat kesintisiz yayın yapmaktayız. Öyle umut ediyoruz ki en az 3-4 hafta içerisinde test yayından çıkıp normal yayın yapabilecek duruma geleceğiz. Linke tıkladıktan sonra bağlantı hızınıza göre 2-3 dakika beklerseniz sorunsuz bir şekilde açılacaktır. Ki açılmıyorsa bu o anda yayın olmadığına işaret değil tamamen internetinizin hızından kaynaklanmaktadır. Şu andaki internet sitemizin bulunduğu serverdan tamen bağımsız bir server üzerinde bulunan DEMİRTEPE TV nin yayınlarında bugüne kadar yaptığımız testlerde hiç bir aksama görmedik. Gün içerisinde sürekli olarak kontrol edilmektedir.

DEMİRTEPE TV'de yayınlanacak programlar da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. İşte elimizde olup yayına hazır ve hazırlanmakta olan programların listesi:

YAYINA HAZIRLAR:
Tarıma genç bakış ilk 6 bölümü (kendi yapımımız)
Demirtepe Kuş Bakışı videosu Candan Erçetin'in müziği ile
Müzik klipleri (hergün yenileri ekleniyor)
Ekotarım (TRT yapımı)
Kısa Videolar aşağıdadır:
Tarımsal projeler
donerli sut makınası
organik tarım
hasat zamanı
hıdrellez senlıkler 2007( 2008inki hazırlanıyor)
göztaşı erik ilaçlama
SINEMA - Yeşilçamın unutulmaz klasıkleri-

Uzun Belgesel turu programlar:
Atatürk ve Gelibolu Savaşları ile ilgili yapımlar
Alara Fidancılık - tum sezon ve bolumleri hazır 100 bolum civarında
Turk tarımı ve AB
Tarım hayvancılık ve kuraklık 3 bolum hazır
vazgecilmez sektor gıda
gıda guvenliği, sorunlar gıda guvenliği vb. ( hepsi hazır)
Türkiye traktor pazarı
savassız isgal tohumculuk kanunu 7 bolum hazır
hayvancılık bilgisi 1-2
tarım alet ve makınaları
TUMOSAN traktor tanıtımı
slaj yapımı
traktor guc yarısmaları
desteklemeler
ve daha yepyeni yapımlar eklenecektir.

HAZIRLANACAK PROGRAMLAR
BİZ DEMİRTEPELİLER ( bu program demirtepeyi tanıtmaya yonelik olacaktır ve resimlerle demirtepeyi tanıtan slaytlardan da oluşacaktır)
Biz muhacırlar
HAFTALIK DEMİRTEPE HABERLERİ ( demirtepe de haftalık haberleri toptan izleyebileceksiniz)
Tarım Haberleri

DEMİRTEPE.NET TANITIM REKLAMLARI ve site kullanım rehberi ozllikle resim ekleme ve forum da aktıf rol alma yonunde orneklemelerde bulanacak program

SİZİN VİDEOLARINIZ

EVLİLİK NİSAN SÜNNET DÜĞÜNLERİ - elimize ulaşılması bekleniyor-
2008 HIDRELLEZ ŞENLİĞİ - HAZIRLANIYOR-

Biraz abarttık mı ne dersiniz? Umarız herşey yolunda gider ve bu buyuk projeden yuzumuzun akıyla çıkarız. Test yayınımız için link:

http://demirtepe.net/medya/demirtepetv.htm
10-10-2008, 20:47
Yorum: #8
opossum Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Necdet ERGÜL Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Çocuklar ben DEMİRTEPE TV'yi seyredemiyorum,oysa test yayınının devam ettiğini söylüyorsunuz.Bir sorun mu var?
Herhangi bir sorun yok 24 saat kesintisiz yayın yapmaktayız. Öyle umut ediyoruz ki en az 3-4 hafta içerisinde test yayından çıkıp normal yayın yapabilecek duruma geleceğiz. Linke tıkladıktan sonra bağlantı hızınıza göre 2-3 dakika beklerseniz sorunsuz bir şekilde açılacaktır. Ki açılmıyorsa bu o anda yayın olmadığına işaret değil tamamen internetinizin hızından kaynaklanmaktadır. Şu andaki internet sitemizin bulunduğu serverdan tamen bağımsız bir server üzerinde bulunan DEMİRTEPE TV nin yayınlarında bugüne kadar yaptığımız testlerde hiç bir aksama görmedik. Gün içerisinde sürekli olarak kontrol edilmektedir.

DEMİRTEPE TV'de yayınlanacak programlar da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. İşte elimizde olup yayına hazır ve hazırlanmakta olan programların listesi:

YAYINA HAZIRLAR:
Tarıma genç bakış ilk 6 bölümü (kendi yapımımız)
Demirtepe Kuş Bakışı videosu Candan Erçetin'in müziği ile
Müzik klipleri (hergün yenileri ekleniyor)
Ekotarım (TRT yapımı)
Kısa Videolar aşağıdadır:
Tarımsal projeler
donerli sut makınası
organik tarım
hasat zamanı
hıdrellez senlıkler 2007( 2008inki hazırlanıyor)
göztaşı erik ilaçlama
SINEMA - Yeşilçamın unutulmaz klasıkleri-

Uzun Belgesel turu programlar:
Atatürk ve Gelibolu Savaşları ile ilgili yapımlar
Alara Fidancılık - tum sezon ve bolumleri hazır 100 bolum civarında
Turk tarımı ve AB
Tarım hayvancılık ve kuraklık 3 bolum hazır
vazgecilmez sektor gıda
gıda guvenliği, sorunlar gıda guvenliği vb. ( hepsi hazır)
Türkiye traktor pazarı
savassız isgal tohumculuk kanunu 7 bolum hazır
hayvancılık bilgisi 1-2
tarım alet ve makınaları
TUMOSAN traktor tanıtımı
slaj yapımı
traktor guc yarısmaları
desteklemeler
ve daha yepyeni yapımlar eklenecektir.

HAZIRLANACAK PROGRAMLAR
BİZ DEMİRTEPELİLER ( bu program demirtepeyi tanıtmaya yonelik olacaktır ve resimlerle demirtepeyi tanıtan slaytlardan da oluşacaktır)
Biz muhacırlar
HAFTALIK DEMİRTEPE HABERLERİ ( demirtepe de haftalık haberleri toptan izleyebileceksiniz)
Tarım Haberleri

DEMİRTEPE.NET TANITIM REKLAMLARI ve site kullanım rehberi ozllikle resim ekleme ve forum da aktıf rol alma yonunde orneklemelerde bulanacak program

SİZİN VİDEOLARINIZ

EVLİLİK NİSAN SÜNNET DÜĞÜNLERİ - elimize ulaşılması bekleniyor-
2008 HIDRELLEZ ŞENLİĞİ - HAZIRLANIYOR-

Biraz abarttık mı ne dersiniz? Umarız herşey yolunda gider ve bu buyuk projeden yuzumuzun akıyla çıkarız. Test yayınımız için link:

http://demirtepe.net/medya/demirtepetv.htm

Bu kadar konudan bahsedilmişte bu dediklerinizin yüzde kaçı gerçekleşti. Bu arada yayın çok fazla duruyor, izlenemeyecek kadar. Bilginize...
Tüm Mesajlarına Bak
Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Demirtepe.net yöneticilerinin dikkatine serhat 1 2,153 12-01-2011 12:55
Son Yorum: opossum
  Radyo Demirtepe Programlı Yayına Başladı demirtepe 4 220,940 17-04-2009 21:52
Son Yorum: demirtepe
  demirtepe.net arşivi demirtepe 0 1,511 07-04-2009 22:47
Exclamation video.demirtepe.net Yayında demirtepe 0 1,930 08-03-2009 19:05